Szosa Lubicka 166 Ł, 87-100 Toruń
605 050 508
rejestracja@topmedtorun.pl

Laseroterapia

Centrum medyczne - rehabilitacja

Laseroterapia

Laseroterapia należy do najskuteczniejszych zabiegów przeciwzapalnych.

W rehabilitacji ten zabieg stosuje się najczęściej w leczeniu takich schorzeń jak: nerwobóle, bóle mięśniowe, zmiany zwyrodnieniowe, czy choroby przeciążeniowe przebiegające ze stanam zapalnym jak zespół cieśni nadgarstka czy łokieć tenisisty.

Laseroterapia – zastosowanie

Fizykoterapia ta należy do najskuteczniejszych zabiegów przeciwzapalnych tkanek miękkich, stawów i tkanek okołostawowych w stanach przewlekłych i podostrych. Ma szerokie zastosowanie w ortopedii -złamania, skręcenia, krwiaki, a także uszkodzenia tkanki łącznej i torebek stawowych. Stosowany jest u osób cierpiących na schodzenia reumatologiczne, w tym także ostrogi piętowe. Wykorzystując światło laserowe o niskim natężeniu do tzw. biostymulacji laserowej, możemy dostarczyć do tkanek i komórek dodatkową energię wspomagając naturalne procesy regeneracyjne organizmu i przyspieszając gojenie.

Laser  należy do najskuteczniejszych zabiegów przeciwzapalnych.

W rehabilitacji ten zabieg stosuje się najczęściej w leczeniu takich schorzeń jak: nerwobóle, bóle mięśniowe, zmiany zwyrodnieniowe, czy choroby przeciążeniowe przebiegające ze stanam zapalnym jak zespół cieśni nadgarstka czy łokieć tenisisty.

Fizykoterapia ta należy do najskuteczniejszych zabiegów przeciwzapalnych tkanek miękkich, stawów i tkanek okołostawowych w stanach przewlekłych i podostrych. Ma szerokie zastosowanie w ortopedii – złamania, skręcenie, krwiaki, a także uszkodzenia tkanki łącznej i torebek stawowych. Stosowany jest u osób cierpiących na schorzenia reumatologiczne, w tym także ostrogi piętowe. Wykorzystując światło laserowe o niskim natężeniu do tzw. biostymulacji laserowej, możemy dostarczyć do tkanek i komórek dodatkową energię wspomagając naturalne procesy regeneracyjne organizmu i przyspieszając gojenie.

LASER – urządzenie do generacji lub zwiększania promieniowania elektromagnetycznego skali optycznej. Praca laserów opiera się na zjawisku stymulowanego (przymusowego) promieniowania, wykrytego przez Einsteina w 1916 roku.

Laseroterapia – stosunkowa młoda metoda leczenia, samodzielnie lub jako komponent kompleksowego leczenia włączony we wszystkie działy medycyny.

W fizjoterapii wykorzystywana jest biostymulacja laserowa (przezskórna)

WSKAZANIA 

Choroby narządu ruchu, neurologia, urologia, otolaryngologia, pulmunologia, w chorobach układu sercowo-naczyniowego, angiologia, choroby układu trawiennego, proktologia, oparzenia, stomatologia, ginekologia i położnictwa, nałogi, otyłość.

Najbardziej widoczne efekty kliniczne powstają przy napromieniowaniu miejscowym. Powstają następujące reakcje:

Regeneracyjne

Odpornościowo –stymulujące

Przeciwzapalne

Odczulające

Polepszające mikrokrążenie

Przeciwobrzękowe

Kojące ból