Szosa Lubicka 166 Ł, 87-100 Toruń
605 05 05 08
rejestracja@topmedtorun.pl

Ćwiczenia indywidualne

Centrum medyczne - rehabilitacja

Ćwiczenia indywidualne w Toruniu

Ćwiczenia indywidualne to aktywność fizyczna pod kontrolą fizjoterapeuty. Terapeuta po konsultacji z pacjentem ustala cel ćwiczeń i odpowiednio do niego dostosowuje ćwiczenia. Głównym celem jest przywrócenie pełnej sprawności pacjentowi przez wzmocnienie osłabionych mięśni i rozciągnięcie przykurczonych grup mięśniowych. Podczas ćwiczeń torowane są prawidłowe wzorce ruchowe.

Regularna aktywność fizyczna przyczynia się do wzrostu pojemności płuc, wielkość i objętość serca, pojemności wyrzutowej serca w spoczynku oraz wysiłku, spadku tętna, zmniejszone prawdopodobieństwo choroby Alzheimera, Parkinsona, depresji, osteoporozy. Podczas ćwiczeń indywidualnych, fizjoterapeuta przekazuje propozycję treningu w domu, aby kontynuować terapię rozpoczętą podczas zabiegu.

Czas trwania

W TOP-MED ćwiczenia indywidualne trwają 30 minut i dodatkowo wykorzystywany jest sprzęt medyczny. Wykorzystujemy podwieszanie w systemie redcord, taśmy elastyczne o różnym obciążeniu, piłki rehabilitacyjne, drabinki, poduszki sensomotoryczne, roller, laskę rehabilitacyjną, orbitrek, rowerek stacjonarny. Do ćwiczeń indywidualnych nie istnieją ograniczenia wiekowe, ani chorobowe. Zabieg przeznaczony dla każdej osoby, mimo to każdy ma ułożone ćwiczenia indywidualnie. Już po pierwszej sesji ćwiczeń jest zauważalna poprawa, lecz kiedy pacjent chce osiągnąć rezultaty powinien poświęcić czas minimum 3 razy w tygodniu. Na początku fizjoterapeuta współpracuje w placówce, natomiast istotna jest rehabilitacja i powtarzanie ćwiczeń samodzielnie w warunkach domowych. Następnie dążymy, aby osiągnięte efekty wprowadzić do aktywności codziennego życia.
Podczas rehabilitacji pacjent jest korygowany i uczony prawidłowego ruchu. Terapeuta zawsze stara się wyjaśnić jak prawidłowo wykonać ćwiczenie, w jakim celu jest stosowane i co chciałby uzyskać.

Fizjoterapeuci w placówce zawsze chętni do współpracy i udzielenia odpowiedzi na nurtujące pacjentów pytania.