Szosa Lubicka 166 Ł, 87-100 Toruń
605 05 05 08
rejestracja@topmedtorun.pl

Terapia skojarzona

Centrum medyczne - rehabilitacja

Terapia skojarzona w Toruniu

Terapia skojarzona, co to jest? Łączenie ze sobą zabiegów jest procedurą bardzo znaną wśród fizjoterapeutów, niestety rzadko wykorzystywaną w placówkach rehabilitacyjnych. Dzięki kojarzeniu procedur zostaje wzmocniony efekt działania leczniczego, przygotowanie lub utrwalenie zabiegów manualnych lub kinezyterapii.

W naszej placówce używa się połączenia dwóch metod w jednym czasie. Do tej formy terapii zaliczamy kąpiele elektryczno- wodne, magnetolaseroterapię, terapię elektroultradźwiękową, krioterapia kompresyjna. Pracujemy na połączeniu elektroterapii z ultradźwiękami. W tym zabiegu głowica ultradźwiękowa stanowi zarazem jedną z elektrod, dzięki czemu mamy zabieg elektroleczniczy wykonywany aktywnie przez terapeutę. Istnieje możliwość łączenia ultradźwięków z prądami interferencyjnymi (Nemeca), TENS.

Komunikacja z pacjentem jest bardzo istotna, bo to odczucia pacjenta pomagają w odnalezieniu punktów spustowych oraz ich opracowanie, co daje szybki i bardzo wyraźny efekt terapeutyczny.

Terapia skojarzona – skuteczna

Dzięki temu zabiegowi w dużo szybszy sposób znajdziemy punkty maksymalnie bolesne oraz prawie natychmiastowy i skuteczny sposób zmniejszenia lub wręcz zlikwidowanie dolegliwości bólowych pochodzenia mięśniowego.

Czas zabiegu zależy od wielkości obszaru ciała, intensywności bólu i ilości punktów spustowych, wacha się od 15 do 25 minut.

Alternatywą do żelu sprzęgającego głowicę ultradźwiękową z ciałem pacjenta, może być żel lub maść posiadającą w składzie diclofenak lub ketoprofen.

Wskazania

– wysiłkowe przeciążenie mięśni,

– stany po urazach,

– zapalenia okołostawowe,

– zespoły bólowe kręgosłupa

Przeciwwskazania jak w elektroterapii oraz w ultradźwiękach

– stan podgorączkowy,

– aktywna choroba nowotworowa,

– uczulenie na prąd,

– rany otwarte,

– zaburzenia czucia,

– ciąża

– rozrusznik serca,

– u dzieci: niedokończony rozrost kostny