Szosa Lubicka 166 Ł, 87-100 Toruń
605 05 05 08
rejestracja@topmedtorun.pl

Pole magnetyczne

Centrum medyczne - rehabilitacja

Pole magnetyczne w Toruniu

Pole magnetyczne to właściwości przestrzeni wokół przetwornika z prądem elektrycznym, w której na inne przetworniki z prądem lub swobodnie poruszające się ładunki elektryczne działają siły magnetyczne.

W celu leczenia wykorzystuje się impulsowe pole magnetyczne, osiągające częstotliwość do 50 Hz. Pole magnetyczne jest zabiegiem, którego nie doznaje się czuciowo. Zabieg przenika przez ciało powodując wzrost aktywności enzymów, syntezy białek i DNA, zwiększony wychwyt tlenu przez hemoglobinę i cytochromy oraz zmianę transportu jonów przez pompę sodowo-potasową. Opisane czynności skutkują zwiększeniem trofiki, czyli ukrwienia tkanek i narządów. Zabieg pozwala na przyśpieszone gojenie się urazów. Magnetoterapia posiada działanie uspokajające, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, dlatego też wskazana jest dla osób po złamaniach kości. Dużym plusem pola magnetycznego jest możliwość stosowania zabiegu w stanie ostrym oraz po złamaniu nawet kiedy założony jest gips.

Pole magnetyczne – ilość zabiegów

Zalecane jest wykonanie 10-12 zabiegów, codziennie, czas jednego zabiegu wynosi 30minut. Pacjent podczas zabiegu leży na łóżku, aplikator przesuwany jest na obszar z dolegliwościami i odpoczywa. Podczas zabiegu nie należy używać ani mieć urządzeń elektrycznych np. telefon, zegarek, ponieważ grozi to uszkodzeniem sprzętu.

Wskazania

– złamania, stawy rzekome,

– zamrożony bark,

– osteoporoza,

– jałowa martwica kości,

– choroba Sudecka,

– alloplastyka stawu biodrowego, kolanowego,

– atopowe zapalenie skóry,

– choroba Parkinsona, Hainego- Medina,

– zwyrodnienia,

– miażdżyca,

– niedokrwienie,

– nadciśnienie,

– astma oskrzelowa,

– bóle stawowe,

– bóle migrenowe,

– stwardnienie rozsiane,

– skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia,

– choroby ginekologiczne i bóle miesiączkowe

Przeciwwskazania

– ciąża,

– choroba nowotworowa,

– gruźlica,

– cukrzyca u młodych,

– nadczynność tarczycy,

– rozrusznik serca.