Szosa Lubicka 166 Ł, 87-100 Toruń
605 05 05 08
rejestracja@topmedtorun.pl

Masaż leczniczy jednej części ciała

Centrum medyczne - rehabilitacja

Masaż leczniczy jednej części ciała w Toruniu

Masaż leczniczy jednej części ciała, wykonywany w miejscu, które jest bólowe lub w miejscu, w którym ból jest rzutowany. Pacjent kładzie się we wskazanej pozycji przez fizjoterapeutę, zależne jest to od obszaru masowanego ciała. Leżenie na plecach: twarz, kończyna górna, klatka piersiowa, szyja, przód kończyn dolnych, brzuch. Leżenie przodem: kark, grzbiet, tył kończyn dolnych. Leżenie bokiem: boczna część uda.  W naszym centrum medycznym najczęściej wykonywane masaże obejmują obszar grzbiet odcinek L-S, kark i szyja, kończyny dolne.

Masaż karku

Masaż karku wykonywany jest w dolegliwościach bólowych tego obszaru, bólu głowy, po urazie smagnięcia biczem, kręczu szyi, ograniczeniu ruchomości szyi, zespół skrzyżowania górnego, u osób żyjących w ciągłym stresie. Masaż ma na celu rozluźnienie mięśni, nadmiernie napiętych, które wywołują powyższe dolegliwości.

Masaż pleców

Masaż pleców, wskazany jest dla osób pracujących fizycznie i siłowo. Ból rzekomej rwy kulszowej, zespół mięśnia gruszkowatego, ból w okolicy pośladka, przewlekły stres, ograniczenie ruchu i dyskomfort podczas skłonu w przód, ograniczenie podczas skrętów tułowia. Dolegliwości oraz schorzenia wymienione są wskazaniami do masażu grzbietu.

Masaż kończyn dolnych

Masaż kończyn dolnych, wskazany dla osób aktywnych fizycznie i pracujących długo w pozycji stojącej.  Wskazaniami do masażu tego obszaru ciała są: ograniczenie ruchomości w stawach po urazach, przykurczone, zakwaszone mięśnie po treningu, zespół pasma biodrowo piszczelowego ITBS, przeciążenia od długiej pozycji stojącej.

Masaż barku i kończyny górnej

Masaż barku i kończyny górnej. Schorzenia jak łokieć tenisisty, golfisty czy też zespół cieśni nadgarstka, jedną z przyczyn nasilających dolegliwości to nadmiernie napięcie mięśni z tego regionu ciała. Terapię u sportowców z dolegliwościami barkowymi, należy poszerzyć o masaż tego obszaru.

Masaż stopy

Masaż stopy, może być wykonywana, jako masaż relaksacyjny lub terapia np. ostroga piętowa, ograniczona ruchomość po skręceniu stawu skokowego.

Podczas masażu jednej części, czas zabiegu w pełni poświęcony jest jednego obszaru i pozbawienie się dolegliwości bólowych. Czas zabiegu wynosi 30 minut, w zależności od intensywności masaży zabieg należy wykonywać co 2-5 dni.