Szosa Lubicka 166 Ł, 87-100 Toruń
605 05 05 08
rejestracja@topmedtorun.pl

Masaż klasyczny pleców

Centrum medyczne - rehabilitacja

Masaż klasyczny pleców w Toruniu

Masaż klasyczny pleców niezwykle relaksuje i pomaga na wiele dolegliwości, które nabywamy podczas pracy i nieprawidłowego siedzenia przy biurku.

Masaż pleców jest odpowiedni dla każdego. Wykwalifikowana osoba wie, jak dostosować intensywność, czas, sposób masażu. Zabieg jest zalecany osobom od zestresowanych, przeciążonych, przetrenowanych, przez osoby z dolegliwościami bólowymi głowy, barków, odcinka lędźwiowo- krzyżowego, do osób , które pragną relaksu, wyciszenia, delikatnego dotyku.

Jaki długo chodzić na masaż?

Najczęściej zadawanym pytaniem przez pacjentów jest: „przez jaki okres czasu potrzebny jest masaż, żeby zobaczyć efekt?”. Jest to jedno z najtrudniejszych pytań, ponieważ w zależności od  schorzenia, czasu trwania dolegliwości oraz własnych odczuć, są to kwestie indywidualne i u każdego może być to inny okres czasu. Zazwyczaj jest to 2-3 razy w ciągu dwóch tygodni. Rzadsze spotkania mijają się z celem, ponieważ kolejne spotkania organizm będzie odczuwał jak pierwszy masaż. Częstsze będą zbyt intensywne dla pacjenta, ponieważ w trakcie i po masażu organizm pracuje razem z fizjoterapeutą. Należy pamiętać żeby po masażu odpocząć, nie planować treningu ani innych intensywnych zajęć.

Jak długo trwa masaż?

Czas zabiegu wynosi 30minut. Po pierwszym lub drugim zabiegu u pacjenta może (ale nie musi) pojawić się pozorne pogorszenie stanu zdrowia. Spowodowane jest to pracą nad miejscem bólowym, w przewlekłym stanie zapalnym.
Dzięki masażowi grzbietu możemy uzyskać poprawę przepływu krwi i limfy, lepsze utlenowanie i odżywienie tkanek, usunięcie zrogowaciałego naskórka, zmniejsza napięcie mięśniowe, przyśpiesza rozpad uszkodzonych komórek.