Szosa Lubicka 166 Ł, 87-100 Toruń
605 05 05 08
rejestracja@topmedtorun.pl

Terapia blizn

Centrum medyczne - rehabilitacja

Terapia blizn

Terapia blizn w Toruniu. Blizna powstaje po przerwaniu ciągłości tkanki. Tkanką tą może być skóra, powięź, mięsień, kość. Najczęściej spotykamy powodem występowania blizn jest głębokie uszkodzenia skóry będące wynikiem operacji. Należy pamiętać, że w tarcie operacji zostaje przerwana ciągłość nie tylko skóry, ale również powięzi, narządów czasami mięśni i kości. Rana po zabiegu gojąc się tworzy bliznę we wszystkich tych obszarach, powodując: zmianę elastyczności tkanki, zmniejszenie mobilności i nieprawidłową przesuwalność tkanek wobec siebie.

Blizna to nie tylko problem estetyczny

Blizna to nie tylko problem estetyczny. Duzy wpływ ma na ruchomości w narządzie ruchu oraz na dolegliwości bólowe w innych rejonach. Malutka blizna po wycięciu woreczka żółciowego lub podłużna, niewidoczna pod spodniami blizna po cięciu cesarskim, może być przyczyną dolegliwości odcinka lędźwiowego.
W naszym centrum medycznym prowadzimy terapię blizn, jest to praca na strukturach mięśniowo- powięziowych. W terapii blizny jest prowadzona mobilizacja blizny, masaż tkanek głębokich, rozciąganie, terapia powięziowa.

Leczenie blizn

W kompleksowej terapii, mobilizację blizn łączymy z zabiegami laseroterapii, ultradźwięków, WINBACK i kinesiotapingu.
Pozwala to na lepsze zaopatrzenie tkanki bliznowatej w krew substancje odżywcze, w konsekwencji przyśpiesza gojenie rany i zmiany koloru blizny. Zauważalna jest poprawa elastyczności i przesuwalność tkanek, mniej wyczuwalne zgrubienia na bliźnie, zredukowanie zrostów powierzchownych i głębokich, pozbycie się odczucia „ciągnięcia” blizny, zredukowanie dolegliwości bólowych. Czas i ilość zabiegów dostosowuje się indywidualnie, w zależności od wielkości, czasu powstania blizny